Nowa centrala sterująca MC424LR10

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ze strony Nice Polska S.A. informujemy, iż wkrótce zestawy Wingo 24V będzie można zakupić z nową centralą sterująca MC424LR10. 

Zmiana podyktowana jest nowymi, surowszymi standardami w dziedzinie bezpieczeństwa bram automatycznych, wprowadzonymi przez Unię Europejską. Wszystkie nowe centrale Nice, które będą w tym roku wprowadzone do oferty firmy, oczywiście spełniają nowe wymagania.

Największą zmianą, która ułatwia pracę Instalatora przy konfigurowaniu i programowaniu centrali, jest niewątpliwie jej kompatybilność z dobrze znanym, lubianym i docenianym programatorem O-View.

Podłączymy go do nowej centrali za pomocą interfejsu IBT4N (jest w zestawie ze sprzedawanymi obecnie programatorami lub do zakupienia osobno).

Nowa centrala oferuje też bogactwo funkcji występujące dotychczas w bardziej zaawansowanej technicznie centrali MC824H, oraz przyjazny dla Instalatora, dwupoziomowy sposób programowania, z wykorzystaniem trzech przycisków na centrali (Open, Stop, Close). A więc po wielu latach żegnamy wreszcie niekomfortowe programowanie, występujące w jej poprzedniej wersji.

W nowej centrali MC424LR10 jest 8 funkcji 1 poziomu programowania (funkcje typu ON-OFF), oraz 8 funkcji parametrycznych, a każda z nich programowalna na 8 poziomach. A więc typowy schemat znany z central BLUEBUS-owych (pomimo, że MC424LR10 nie jest centralą z technologią BlueBUS).

Kolejna nowość: centrala posiada zintegrowane z płytą, multisystemowe radio (FLO, FLOR, SMILO, OPERA – pojemność 100 kodów).

UWAGA! – teraz odbiornik potrafi obsłużyć jednocześnie piloty pochodzące z różnych systemów – na przykład piloty SMILO oraz OPERA mogą być do niego wczytane jednocześnie i wszystkie będą działały.

I jeszcze jedna niespodzianka: oprócz wbudowanego odbiornika radiowego, centrala posiada złącze radiowe w standardzie SM, a więc można do niej wpiąć radio zewnętrzne, np. typu OXI.

I na koniec: centrala (w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki) może współpracować z różnymi modelami siłowników do bram skrzydłowych, i akceptuje:

  • WG2024
  • WG3520
  • WG4024
  • WG5024
  • TOO3024
  • TOO4524
  • XME2024

Odpowiedni typ podłączonych siłowników wybiera się za pomocą odpowiedniego ustawienia przełączników Dip-Switch.

Opisane powyżej zmiany, to tylko część niespodzianek, jakie przynosi nowa centrala Nice.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *